DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Kısa çalışma ödeneği dilekçe ve karar örneği

kısa çalışma ödeneği İŞKUR DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ yönetim kurulu kararı örneği İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN 

 

ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜNE                          02/04/2020                                                                                                              

                                                          İSTANBUL

Konu: Kısa Süreli Çalışma Ödeneği Hakkında

……………………………… nolu sigorta sicil numarası ve Müdürlüğümüzün ………………. dosya numarasında kayıtlı işyeriyiz.

Firmamız kablo imalatı yapmaktadır. Firmamızın satışlarının %70 ‘i ihracattır. Bu İhracatlarımızı da yaklaşık %60 ‘ı Avrupa ülkelerine yapılmaktadır. Fransa, İtalya, İspanya gibi covid-19 virüsünden en çok etkilenen ülkelere olan ihracatımızın, Avrupa ülkelerine olan ihracatımıza oranı %35’tir.  İhracatlarımızı …….. adlı grup firmamız üzerinden gerçekleştirmekteyiz.

Aralık ayında Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan’da başlayıp tüm dünyaya yayılan, mart ayında ülkemizde de görülen corona virüs(covid-19) salgını özellikle yoğun olarak ihracat yaptığımız ülkeleri beklenmedik şekilde etkilemiştir. Bundan dolayıdır ki gerek yurt içinde gerek ise yurt dışında yeni siparişler çok büyük ölçüde durmuştur. Yine aynı sebeplerden dolayı yurt içi siparişlerimiz büyük ölçüde azalmıştır.

Diğer taraftan daha önce almış olduğumuz ve üretimini tamamladığımız siparişlerin ya nakliyesi yapılamamakta veyahut alıcı firma tarafından teslimatların en az üç ay ertelenmesini talep edilmektedir. Bu konularla ilgili E-posta yazışma örnekleri yazımız eklerinde mevcuttur.

Hükümetimizin aldığı kararlar neticesinde kademeli olarak insanların toplu olarak bir arada olduğu yerler kapatılmaya başlanmıştır. Halkımız büyük oranda dışarı çıkmama kuralına uyum sağlamış, bu konuda gerekli hassasiyeti göstermiştir. Bu kapsamda çalışanlarımız da bu dönemde evde kalma, dışarı çıkmama yönündeki görüşlerini beyan etmişlerdir.

Tüm bu nedenlerden dolayı yönetim kurulunun 01.04.2020 tarih ve 196 sayılı kararı kapsamında 02/04/2020-Perşembe günü işyerimizi kapatmış ve çalışanlarımızı evlerine göndermiş bulunuyoruz.

Bu nedenle hükümetin açıkladığı ekonomi paketi içinde yer alan kısa süreli çalışma ödeneğinden faydalanmak istiyoruz.

Gereğini saygılarımızla arz ederiz.

Yönetim Kurulu Başkanı

                                                                                                                             

EK :

1.Kısa Çalışma Talep Formu

2.Kısa Çalışma Uygulanacak İşçi Listesi

3.Genelge

4.Vergi Levhası

5.Müşteri E-Posta Örnekleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

TEL:

FAX:

e-MAİL :

 

……………… SANAYİ VE TİCARET A.Ş

YÖNETİM KURULU KARARI

 

TOPLANTI TARİHİ                        : 01.04.2020

KARAR NO                                    : 196

TOPLANTIYA KATILANLAR         : …………………

KONU                                             : Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında

 

Şirket yönetim kurulu, şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararları almışlardır.

1-Dünya genelinde ve ülkemizde görülen COVİD-19 salgını nedeni ile yurt içi ve yurt dışı piyasalardaki siparişlerin durma noktasına gelmesi, çalışanlarımızın tedirginliklerini ortadan kaldırmak ve virüsün ülke geneline yayılmasını önlemek amacıyla, 02.04.2020-26.06.2020 tarihleri arasında faaliyetlerimize kısmen ara verilmesine karar verilmiştir.

2-Mevcut durum itibari ile mağduriyet yaşanmaması için 4447 sayılı kanunun Ek 2.maddesine dayanılarak hazırlanan kısa çalışma ve kısa çalışma ödeneği hakkında yönetmelik kapsamında çalışanlar için kısa çalışma ödeneğinden yararlanmak amacıyla başvuru yapılmasına,

Oy birliği ile karar verilmiştir.

 

Yönetim Kurulu Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.