DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Bağımsız çalışan meslektaşlarımızın sıkıntısı çok fazla

Haşim İskender - SMMM - İBB Meclis Üyesi
Aslen Trabzonlu olan Haşim İskender; 01.06.1968 tarihinde Karasu(Sakarya) da doğdu. İlkokul tahsilini Karasu da , Lise tahsilini İstanbul Tuzla’da tamamladı. Daha sonra Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Ayrıca İstanbul Medeniyet Üniversitesi  Siyaset Bilimi Kamu yönetiminde Yüksek Lisans Yaptı. Çok kısa bir dönem Eğitim ve yabancı dil için Hollanda da kaldıktan sonra , Özel bir bankanın  Teftiş Kurulunda 5 yıl görev yapmış ve daha sonra denetim mesleğine Yeminli Mali Müşavir yanında devam etmiştir. 01.04.2004 tarihinden itibaren özel bir firmada Mali ve İdari İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu firmadan 01.07.2017 tarihinde emekli olmuş ve şu an söz konusu firmaya dışarıdan Mali Müşavirlik hizmeti vermektedir. Mesleği Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik olmasından dolayı ayrıca Bağımsız Denetçi, Hukuk Bilirkişisi , Kayyum, Konkordato Komiseri ve Uzlaştırmacı konularında görevleri söz konusudur. Ak Parti Sancaktepe ilçe teşkilatında 15.10.2013 tarihinde mahalle koordinatörü olarak göreve başlamış, bir dönem Mali İdari İşler Birim Başkanlığı yapmış olup, bir dönemde Yerel Yönetimler Birim Başkanı olarak görev yapmıştır. Görevde Bulunduğu dönemlerde 3 farklı seçimde SKM Programlama sorumluluğu yapmış olup, 24.06.2018 Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi Seçiminde Ak parti Sancaktepe İlçe teşkilatında Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı olarak görev yapmıştır. 31.03.2019 yerel seçimlerde SKM Programlama sorumlusu olarak görev yapmıştır. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Sancaktepe ve İstanbul Büyükşehir belediyesi meclis üyesi olmuş olup, şu an iki belediyede Plan bütçe komisyonu Başkan Vekilliğini yürütmektedir. Türk Kızılay'ı ve Yeşilay başta olmak üzere yardım amaçlı çeşitli Vakıf ve Derneklerde Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurullarında 20 yıldır görev yapmaktadır. Askerlik görevini 31.03.1992 tarihinde kısa dönem olarak Amasya da bitirmiştir. Evli ve iki kız çocuğu olup, iki kızı da Üniversite öğrencisidir.

16-19 Mayıs 2020 tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması çerçevesinde ben ve meslektaşlarımız beyanname verme süresinden dolayı istisna tutulmuştur. Bu istisna tahminen gelecek hafta bayramda uygulanacak kısıtlamada da devam edecektir.

Bu arada Gelir İdaresi Başkanlığından bu dönemki özverili çalışmalarımızdan dolayı teşekkür mesajı gelmiştir.

Tabiki böyle özel bir dönemde hatırlanmak güzel bir şeydir. Mesleğimiz yakın zamana kadar katiplik olarak görünürdü yani işveren söyler muhasebeci tatbik ederdi. Ama şu an hamdolsun nispeten Olumlu gelişmeler var ancak bu seferde Meslektaşlarımızın piyasada iş posizyonuna göre var oluşu , kurumsal ortaklıklar kurulamaması ve yeni çalışma alanları yaratılamamasından dolayı emeğimiz ucuzlamıştır.

Burada Bağımsız çalışan meslektaşlarımız sıkıntısı çok daha fazladır. Çünkü işini bitirmek için yoğun çalışmak zorunda yanına bir meslektaşını alsa sistem korutmuyor.

Bugün geldiğimiz bu günlere de şükürler olsun. Ancak Meslek odaları her sektörde olduğu gibi kendini yenileyemeyip mevcut hükümetlerin aleyhine siyaset yapınca kendilerini başarılı addetmektedirler.

Bu gün geldiğimiz noktada Devletimizin tahakkuk Memuru gibi çalışmamız bu tür olağanüstü durumlar için önemlidir. Ülke ekonomisinin tekrar ayağa kalkması için görevimizi en şekilde yaptık yapıyoruz yapacağız da. Neticede tahakkuk olmadan devletimiz vergi tahsilatı yapamıyor.Önemli olan Elbirliği ile mesleğimizin itibarını yükseltmektir. Hangi açıdan bakarsanız bakın çok özel görevleri yapan meslektaşlarımız sık sık takdiri haketmektedirler .

Burada bütün Meslektaşlarıma selam saygı sunarken Pandemi döneminde rahmetli olan meslektaşlarımıza Allahtan rahmet ve Hasta olan meslektaşlarımıza Allahtan şifa diliyorum.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.