DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Parçalı Bulutlu

Avrupa Birliği ülkelerinde asgari ücretler ne kadar?

Avrupa Birliği Asgari ücretleri
Aylık brüt asgari ücret (Euro)
2004201020152016201720182019
Belçika1.1861.3871.5021.5021.5321.5631.594
Bulgaristan61123184215235261286
Çekya207302332366407478519
Almanya1.4401.4401.4981.4981.557
Estonya159278390430470500540
İrlanda1.0731.4621.4621.5461.5631.6141.656
Yunanistan631862684684684684684
İspanya5377397577648268591.050
Fransa1.2151.3441.4581.4671.4801.4981.521
Hırvatistan345396408433462506
Letonya119254360370380430430
Litvanya130232300350380400555
Lüksemburg1.4031.6831.9231.9231.9991.9992.071
Macaristan202272333351412445464
Malta541660720728736748758
Hollanda1.2651.4081.5021.5251.5521.5781.616
Polonya175321410434453503523
Portekiz426554589618650677700
Romanya68142218232275408446
Slovenya471597791791805843887
Slovakya148308380405435480520
İngiltere1.0541.0761.3791.5121.3931.4011.453
Karadağ288288288288331
Makedonya214227240279
Arnavutluk75130157160163181211
Sırbistan116222235234248285308
Türkiye239338424519479446422
ABD7078721.0351.1541.1921.0481.098
Kaynak: Eurostat
286,33 EUR /ay (Tem 2019)
Bulgaristan
430,00 EUR /ay (Tem 2019)
Letonya
446,02 EUR /ay (Tem 2019)
Romanya
464,20 EUR /ay (Tem 2019)
Macaristan
505,90 EUR /ay (Tem 2019)
Hırvatistan
518,97 EUR /ay (Tem 2019)
Çekya
520,00 EUR /ay (Tem 2019)
Slovakya
523,09 EUR /ay (Tem 2019)
Polonya
540,00 EUR /ay (Tem 2019)
Estonya
555,00 EUR /ay (Tem 2019)
Litvanya
700,00 EUR /ay (Tem 2019)
Portekiz
758,33 EUR /ay (Tem 2019)
Yunanistan
761,97 EUR /ay (Tem 2019)
Malta
886,63 EUR /ay (Tem 2019)
Slovenya
1.050,00 EUR /ay (Tem 2019)
İspanya
1.521,22 EUR /ay (Tem 2019)
Fransa
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.